Navigace

Obsah

Návštěva muzea - 7. A

Typ: ostatní
muzeum

NÁVŠTĚVA VÝSTAVNÍ SÍNĚ PŘI MUZEU Dr. BOHUSLAVA HORÁKA V ROKYCANECH

Dne 15.2.2018 se naše třídy 7.A vydala se svou třídní učitelkou Bursíkovou na výstavu věnovanou našemu nejslavnějšímu rodákovi Mistru Janu Rokycanovi.

Dostali jsme pracovní listy a ve skupinkách jsme se rozběhli po stanovištích vyhledávat potřebné informace. Protože zde bylo mnoho zajímavých předmětů z Mistrovy doby, artefaktů a knih, občas jsme se začetli a zahleděli i na předměty, které jsme nikdy předtím neviděli. Nejvíce se nám líbila studie domku Mistra Jana, jeho dílo a také hřebík, který zůstal dochovaný z jeho rodného domku. VÝSTAVA, NA KTERÉ MŮŽEME SAMI NĚCO OBJEVOVAT JE PRO NÁS ZAJÍMAVĚJŠÍ A NENÍ NUDNÁ. Doufáme, že zase něco podobného navštívíme. Děkujeme i paní Merglové, která nás výstavou provázela a která nám v závěru výstavy dovolila psát husím brkem. Moc nám to nejprve nešlo, ale pak jsme se do toho dostali. Psát takhle zápisky a testy bychom ale nechtěli.

S díky a pozdravy, třída 7.A – Los Šmoulos, ZŠ JIŽNÍ PŘEDMĚSTÍ, ROKYCANY.


Vytvořeno: 19. 2. 2018
Poslední aktualizace: 19. 2. 2018 12:20
Autor: Kamila Labáková