Projekt mimo školu - Farma Moulisových Milínov

V pátek 11.9.2020 odjela autobusem třída 3.C na Farmu Moulisových do Milínova.

V pátek 11.9.2020 odjela autobusem třída 3.C na Farmu Moulisových do Milínova. Během dopoledne se žáci dozvěděli, jak se obdělávalo pole dříve a jak je tomu dnes. Rozeznávali základní druhy obilí a co se z nich vyrábí v potravinářství.  Prošli si cestu zrna od zasetí až po upečení housky, kterou si každý žák upletl  a po upečení odvezl domů. Dále si vyzkoušeli dojení na modelu krávy a vemene. Dozvěděli se, z čeho se máslo vyrábělo dříve a dnes. Všichni žáci si vyzkoušeli máslo stlouci v dřevěné máselnici a pak nás čekala výborná svačinka - chléb s čerstvě stlučeným máslem.

Výukový program byl zakončen znalostním testíkem a každý absolvent  obdržel "Výuční  list mladého farmáře".

Mgr. Jana Štercliová, Radka Rausová

Vytvořeno: 8. 10. 2020