Dětský klub

DĚTSKÝ KLUB A PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR NA ZŠ JIŽNÍ PŘEDMĚSTÍ ROKYCANY,

CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_013/0000475.

je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je podpora zaměstnatelnosti rodičů, pečující o dítě 1. stupně Základní školy Jižní předměstí Rokycany, příspěvková organizace, a to prostřednictvím vzniku Dětského klubu a konáním příměstských táborů v době od 1.9.2016 do 31.8.2018.

Na ZŠ Jižní předměstí Rokycany byl k 1. 9. 2016 byl vybudován a zřízen Dětský klub s každodenním odpoledním provozem v rozsahu celého pracovního týdne, v časovém rozvrhu od 13:30 do 16:30 hodin pro děti rodičů 4. a 5.ročníku ZŠ Jižní předměstí Rokycany.

Provoz klubu je navázán na konec běžné školní výuky a je řešením absence školní družiny pro jmenované děti, které nedosahují 15 let věku. Provoz klubu bude zabezpečen kvalifikovanou osobou v péči o dítě. Dětský klub bude provozován v učebně objektu školy v době běžného provozu školy, vyjma školních prázdnin a svátků pracovního klidu.

Prostorově se bude jednat o 1 místnost, učebnu v objektu školy, která je kompletně vybavena pro daný záměr a s přístupem do ostatních prostor objektu školy vhodných k nárazovému využití volného času dětí (knihovna, PC učebna aj.).

Prostorová kapacita v současné chvíli činí 15 dětí/žáků.

Dětský klub je výsledkem snahy vedení školy reagovat na absenci školní družiny pro žáky 4. a 5. ročníků, kdy tato snaha byla formulována v projektový záměr, který byl úspěšně schválen a byl finančně podpořen MPSV v rámci programu OPZ. Provoz klubu je pro rodiče žáků bezplatný.

Z tohoto důvodu jsou stanoveny i následující podmínky pro přihlášení žáka do tohoto dětského klubu:

* musí se jednat striktně o žáka 4. - 5. ročníku, který nedovršil 15-ti let věku ( = podmínka č. 1)

* rodič tohoto žáka musí dále splnit podmínku aktivní účasti na pracovním trhu, to znamená, že spadá do jedné z těchto kategorií:

* zaměstnaný rodič / bude vyžadováno potvrzení zaměstnavatele o pracovním poměru (vč. DPP, DPČ) s uvedením doby trvání pracovní smlouvy

* nebo osoba samostatně výdělečně činná /bude vyžadováno potvrzení ČSSZ

* nebo nezaměstnaný - potvrzení z úřadu práce o tom, že je rodič (případně jiná pečující osoba) veden v evidenci uchazečů o zaměstnání (min. 6 měsíců v evidenci ÚP). ( = podmínka č. 2)

Mgr. Bohumil Nosek