Pomocné tlapky

Naše škola pomáhá Pomocným tlapkám

I v tomto školním roce uskutečnila Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky ve dnech 7.2.2017 a 1.3.2017 pro třídy 1.A, 1.B, 1.C, 3.A výchovně vzdělávací program. Tento program byl sestaven z krátké přednášky a ukázek - asistenčního psa Vilíka a canisterapeutické fenky Betynky, doplněný videoukázkou a omalovánkou.

Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky (www.pomocnetlapky.cz), která se již od roku 2001 zabývá chovem, výchovou, výcvikem a předáváním asistenčních psů pro zdravotně postižené a canisterapií. Asistenční psi mohou částečně nahradit službu osobních asistentů, zvyšují samostatnost a sebevědomí postižených. Výcvik těchto psů je ze všech typů výcviku nejnáročnější a na rozdíl od výcviku vodících psů pro nevidomé se na něj nevztahuje státní příspěvek.

Pomocné tlapky

Poplatkem za tento program a zakoupením propagačních předmětů žáci naší školy přispěli na výchovu a výcvik asistenčních psů, kteří zvyšují samostatnost a sebevědomí postižených.

Mgr. Jana Štercliová