Poprvé sami nakupujeme knihy - čtenářské kluby

Jedna z předvánočních schůzek čtenářského klubu ZŠ Jižní předměstí se odehrála v netradičním prostředí. Děti v rámci projektu dostaly jako vánoční dárek možnost samy si vybrat v knihkupectví knihu. A tak kroky nás všech zamířily do prodejny knih na náměstí v Rokycanech.

Nejprve jsme zastavili před výlohou, abychom si řekli, jak se v obchodě chovat. Ovšem Denis už moc neposlouchal, protože ve výloze spatřil knihu o dinosaurech a hned věděl, jakou knihu si odnese. Celý netrpělivý se vřítil do obchodu a hned se ptal, kde knížku najde. I Iasmínka, Delfínka a Míša věděli, v jaké kategorii vybírat. Všichni mají rádi přírodu, a tak je zajímaly encyklopedie o zvířatech, rostlinách a také o naší planetě. I oni za chvilku přiběhli celí šťastní, že už si tu svoji knížku našli. Maxík, Vaneska a Jessica byli trochu nerozhodní. Váhali, zda vybrat pohádky nebo příběhy o zvířátkách nebo zvolit nějakou knihu, kterou máme také v naší klubové knihovničce. Maxík si nakonec nechal poradit od Denise a z knihkupectví si odnášel knihu o dinosaurech, u Vanesky s Jessicou to vyhrály tituly s hrdiny, které znají z večerníčků.

Schůzku jsme zakončili před slaměným betlémem na rokycanském náměstí, kde se děti nechaly vyfotit se samostatně vybraným knižním dárkem v ruce.

Datum vložení: 16. 12. 2013 11:43
Datum poslední aktualizace: 6. 11. 2017 11:44