Projekt „Zvyšování kvalifikace v technických oborech“

Milí žáci, rodiče a přátelé Základní školy Rokycany, Čechova 855,

od 1.1. 2012 do 31.12. 2012 realizujeme projekt „Zvyšování kvalifikace v technických oborech“.

Projekt si klade za cíl zkvalitnit znalost studentů 7-9. matematických tříd naší školy v oblasti technologického vzdělávání prostřednictvím přípravy a zavádění nového vzdělávacího procesu do modulové výuky s využitím nově nakoupených moderních komunikačních prostředků a učebních pomůcek. Za tímto účelem bude vybudováno ICT centrum vybaveno novými notebooky s příslušnými softwary. Žáci během projektu absolvují 3 exkurze (Technické muzeum Mnichov, Muzeum budoucnosti Linec, Exkurze po ČR za vodními a větrnými elektrárnami) a zrealizují se 2 projektové dny na téma nových technologií a efektivní využití energií, kde žáci mohou získané informace promítat přímo do praxe.
Kromě pochopení významu důležitosti technologie v současné společnosti, hospodárného využívání energií a osvojení klíčových kompetencí pro celoživotní podporu udržitelného rozvoje a jednání v jeho duchu, si žáci prohloubí znalosti z oblastí fyziky, chemie, matematiky, zeměpisu a dalších, čímž si zvýší své předpoklady k snazšímu uplatnění na trhu práce či v dalším studijním procesu.

Inovace výuky bude probíhat pomocí nových materiálů vytvářených pro práci s počítačem, zábavných laboratorních pokusů,  didaktických her,  interaktivního projektového vyučování a pomocí projektových dnů i exkurzí. Studenti naší školy tak získají:
  • přirozené používání technologické výuky jako zdroje informací
  • upevňování a rozšiřování znalostí v oblasti fyziky, chemie, matematiky a dalších
  • zvýšení motivace k uplatnění se v technických oborech
  • zatraktivnění výuky
  • příležitost k zábavnému využívání věd ve školním prostředí
Inovativní vyučování je v souladu se ŠVP a strategickými dokumenty. Nové výukové materiály budou vytvářeny a zaváděny pedagogy školy, kteří absolvují semináře o implementaci a aplikaci nových výukových metod.

Projekt „Zvyšování kvalifikace v technických oborech“ schválený v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) s registračním číslem CZ.1.07/1.1.12/04.0020 je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Celkové alokované prostředky na projekt činí 1.801.926,79 Kč.

Datum vložení: 1. 1. 2012 12:38
Datum poslední aktualizace: 6. 11. 2017 12:41