Hodina pohybu navíc

lgo

Naše škola je již druhým rokem zapojena do projektu pokusného ověřování projektu Hodina pohybu navíc, který realizujeme ve třech skupinách pro žáky 1. ročníku, 2. ročníku a 3. ročníku, ale pouze pro žáky zapojené do činnosti Školní družiny, Projekt realizují zkušení pedagogové školy Mgr. Petr Papáček a Mgr. Eva Frantová.

Zpráva MŠMT

Zveřejňujeme základní vymezení pokusného ověřování programu "Hodina pohybu navíc" z oficiální dokumentace:

Vzhledem ke stále se zhoršujícímu zdravotnímu stavu našich dětí, který plyne z nedostatečného pohybu, navrhlo MŠMT na jaře 2015 pokusně ověřit možnost zvýšení objemu odborně řízeného pohybu žáků v základních školách.

Pokusné ověřování programu "Hodina pohybu navíc" bylo vyhlášeno dne 14. 5. 2015 a bylo otevřeno pro všechny základní školy, které svou přihláškou pouze ztvrdily splnění vstupních podmínek - tedy zejména zajištění kvalifikovaných sil pro realizaci pokusného ověřování.

Cíle pokusného ověřování:

1. vytvořit, vydat a ověřit metodiku pro pohybové aktivity ve školních družinách a klubech,

2. ověřit možnosti pozitivního ovlivňování rodičů žáků zapojených do pokusného ověřování, 3. získat vyhodnotitelná data o průběhu zavádění metodiky programu "Hodina pohybu navíc",

4. připravit kvalitní podklady pro rozhodování o tom, zda a v jaké podobě začlenit úpravu koncepce pohybových aktivit do ŠVP školních družin. Více informací lze získat na : http://hop.rvp.cz/

Mgr. Bohumil Nosek

Kontaktní osoba: