Navigace

Obsah

Učíme se venku - 2.A

Typ: ostatní
2.A

2. A - Učíme se venku

14. 10. 2019 jsme vyrazili na celé dopoledne na podzimní vycházku. Počasí bylo objednané dopředu, takže se nám podzimní chladnější ráno brzy přeměnilo do krásného slunečného dne. Úplně nejdřív jsme cestou k lesu složili barevnou kytici z javorových listů. Naučili jsme se, jak se dřív sbírala kukuřice, už umíme i vyloupat její zrníčka. Někdo si z ní vyrobil raketu, někdo kytku a někteří šikulové vzali pár palic i pro zvířátka na chovatelský kroužek. Protože je mezi námi spousta zdatných turistů, tak značky nám nedělají problém. A hlavně už si umíme všechno přečíst, jenom doleva a doprava se nám občas ještě plete. Snad už poznáme podle jehličí smrk, borovici nebo modřín. Když jsme náhodou dokázali být úplně potichu, tak jsme viděli veverku skákat ve větvích, srnky a dokonce i živou užovku. A taky slepýše bez ocásku. Pro malé hmyzáky jsme postavili domečky z mechu, šišek, žaludů i bukvic. Jídelnu jsme měli přichystanou u rybníčka, kde kapříci vesele vyskakovali nad hladinu. Na hrázi jsme zkusili obejmout jeden velikánský dub. Cestou zpátky jsme si zahoubařili. Už víme, že Vochomůrka patří do pařezové chaloupky, a ta krásná červená houba s bílými puntíky je přece MUCHOMŮRKA. Do cíle jsme nakonec donesli plný košík hub, o který jsme se ve družině spravedlivě rozdělili, takže dneska máme všichni k večeři bramboračku s houbami.


Vytvořeno: 14. 10. 2019
Poslední aktualizace: 14. 10. 2019 19:17
Autor: Kamila Labáková