Malý cestovatel

Posledním výletem do Mariánských Lázní jsme se rozhodly ukončit 10 let trvání kroužku Malý cestovatel. V září by Malý cestovatel oslavil pomyslné 10. narozeniny, během deseti let se v kroužku vystřídalo několik stovek dětí a my doufáme, že naše putování bylo pro děti zajímavé a budou na ně rády vzpomínat. I v dalších letech se budeme na děti těšit na letním příměstském táboře Prázdninové cestování.

Radka Valachová a Laďka Bečvářová

výlet

I v letošním školním roce 2016/2017 poputují Malí cestovatelé za krásami naší země. Na podzim zavítají na farmu za zvířátky a na zříceninu Buben, v dalších podzimních měsících navštíví známé hrady Křivoklát a Karlštejn. Během zimy zamíří do Prahy, tentokrát na kouzelnické představení Pavla Kožíška, a také do Plzně do Techmánie. Jaro už bude patřit výletům do přírody, jedním z cílů budou Kokotské rybníky, Šumava, okolí Berouna nebo okolí Mariánských Lázní.

Velmi nás těší neustálý zájem cestovatelů různých věkových kategorií z 1. stupně naší školy, v letošním roce je do kroužku přihlášeno téměř 50 dětí od těch nejmenších prvňáčků až po zkušené turisty ze 4. ročníků.

V létě se již tradičně uskuteční příměstský tábor Prázdninové cestování III.

Radka Valachová

Ladislava Bečvářová