Navigace

Obsah

PARALYMPIJSKÝ ŠKOLNÍ DEN

Typ: ostatní
paralympiáda

PARALYMPIJSKÝ ŠKOLNÍ DEN 21. 3. 2019

 

Paralympijský školní den (PŠD) je akce vytvořená v rámci mezinárodního rozvojového projektu (Belgie, Česká republika, Německo, Řecko, Litva a Švédsko), který byl v letech 2005 a 2006 podporovaný Evropskou komisí. Tento projekt má za cíl informovat děti o problematice paralympijských sportů a o osobách se zdravotním postižením. K tomu slouží různé aktivity, mezi něž patří například setkání a interakce s paralympioniky či vyzkoušení paralympijských sportů. Paralympijský den se v prvé řadě zaměřuje na zlepšení postojů k osobám se zdravotním postižením.

V rámci programu byly na naší škole uskutečněny tyto aktivity:

* Beseda s paralympijskou vítězkou ve vrhu koulí Mgr. Evou Kacanu.

* Základní mobilita bez zrakové kontroly.

* Základní mobilita na vozíku.

* Sporty osob se zrakovým postižením – goalball.

* Sportovní hry osob s tělesným postižením – basketbal na vozíku.

* Sportovní hry boccia a curling.

 

Paralympijský školní den organizovalo na naší škole Centrum aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Programu se zúčastnilo 80 žáků ze 4. tříd. Děti přijaly veškeré aktivity tohoto ojedinělého projektu s nadšením a do dalšího života si odnášely mnoho nových poznatků o problematice osob se speciálními potřebami.

1
2

 


Vytvořeno: 22. 3. 2019
Poslední aktualizace: 22. 3. 2019 08:21
Autor: Kamila Labáková